Diyet

Yaban Mersini Ve Ayran Detoksu

 

Yaban Mersini Ve Ayran Detoksu

      


Vücuttaki toksinleri atmak için, ayrı bir deyişle detoks yapmak ve vücuttaki zararlı maddelerin dışarı atılması ve azaltılması oldukça önemlidir. Bu zararlı toksinler ve maddeler, ilaçlarla, yiyeceklerle ya da çevreyle birlikte vücut tarafından emilerek ve birikerek birçok hastalığa neden olabilir. Bu zararlardan vücudumuzu korumak ve hastalıklara yakalanmamak için müthiş bir tarif olan yaban mersini, ayran detoksunu yazacağız.

Yaban mersini ve ayranın faydası: mavi yaban mersininin doğal tüketildiğinde, vücuda çok sayıda yarar sağlar, oldukça faydalı bir meyvedir.

Mavi yaban mersinini suyunun içerdiği flavanoid ve polifenol diye bilinen antioksidanlar sayesinde, vücudu çok sayıda zararlı etkenden korur, vücudun savaşmasına yardımcı olur.

Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir, kanser hastalığı dahil, bir çok hastalıktan ve enfeksiyon riskinden kurtulmayı sağlar.

Yoğurt ve ya ayran tüketimi ise, mide içerisinde biriken zararlı maddelerin atılmasını, midenin ise temizlenmesini sağlar. Ayrıca yoğurt ve ayran tüketmenin boşaltım sistemi ve bağırsakları düzenlemede oldukça etkilidir.

Tarifimiz: yarım su bardağı yoğurt, bir bardak süt, buz, yarım su bardağı mavi yaban mersini

Hazırlayacağınız doğal içecek sayesinde vücudunuza detoks yapacaksınız ve bu içeceği hazırlamak için çok kısa bir zaman ayıracaksınız. Gayet lezzetli bir içecektir ve istenilen sıklıkta tüketilebilir.

  Yaban mersini, yoğurt ve sütü blender veya karıştırıcıya atın, birkaç dakika da iyice karışmasını sağlayın kıvamını kontrol edin ve içine buzları atarak biraz daha karıştırın, fazlasıyla etkili, oldukça lezzetli bir içecek elde etmiş olacaksınız afiyet olsun.

Yaban Mersini Ve Ayran Detoksu
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu