Teknoloji

Yapay Zeka Destekli Dikiş Makinesi İle Otomatik Üretim

Yapay Zeka Destekli Dikiş Makinesi İle Otomatik Üretim! Yapay zeka desteği sunmak amacı ile normal bir dikiş makinesine, hem ışıldak hem kamera hem Wi Fi hem de sesli komut sistemi eklenmektedir. Komutları algılaması maksadı ile son teknolojik ürünlerden olan yapay zeka kullanımı amaçlanmaktadır. Singer yüz yetmiş senelik dikiş makinesi firmasıdır. PFAFF ile Husqvarna Viking markalarını içerisinde barındıran SVP Worldwide firması ile beraber yapay zeka teknolojisi ile dikiş makinesini bütünleştirmeyi başarmıştır.

Yapay Zeka Destekli Dikiş Makinesi İle Otomatik Üretim! Sağlanan bu işbirliği çerçevesinde yapay zeka destekli dikiş makinası modeli olan PFAFF Creative Icon 2, Türkiye’de dahi satışa sunulmuştur. Geliştirilen yapay zeka ile desteklenen bu model, sesli komut özelliğine sahiptir. Alexa adındaki uygulama ile uyumlu olan modelin, akıllı hoparlörünün, cep telefonla bağlanması sayesinde temassız etkileşim imkanı da sağlanmaktadır.

Bu yeni nesil dikiş makinası, ellerin dikim yapılmak istenen ürün üstünden çekmeden yardım almayı sağlamaktadır. Standart türdeki bir baskı ayağının herhangi bir tanesinin takılı olması durumunda yahut ta takılı olan ayağının dikiş seçimi ile uygun ve uyumlu düşmemesi durumlarında, yapay zeka destekli makine kullananı uyarmaktadır.

Yapay Zeka ile Dikiş Örneklerinde Çığır

PFAFF Creative Icon 2 modelinin kamera ile projektör özellikleri de bulunmaktadır. Bu özellikleri sayesinde işlenmesi planlanan nakış deseni yahut ta piko örneği, kumaşa yansıtılabilmektedir. İşlemi gerçekleştirdiği esnada kullandığı ızgara görüntü sayesinde piko yapmasına destek olunmaktadır. Modelin üstünde bulunan kamera özelliği sayesinde fotoğrafı çekilen kumaş veya alan, makinenin ekranında görülebilmektedir. İşleme tabii tutulacak nakış da bu görüntüye uygun bir şekilde yerleştirilebilme olanağına sahip olmaktadır.

PFAFF Creative Icon 2 modelinin dahili birçok özelliği de bulunmaktadır. Özellikle dört çeşit kasnağa sahip olması ve ekran yapısının kişiselleştirilmesi, en belirgin işlevlerindendir. Modelin hem kurulum sihirbazı hem Wi Fi hem monitoring hem de sekiz yüz yetmiş üç tane dahili nakış deseni ile sekiz yüz altı tane dahili dikiş deseni donanımlarını da sisteminde barındırmaktadır. Ayrıca kullanıcısına dikiş sırasında ihtiyaç duyduğu her konuda bilgi de sağlamaktadır. Bilgi ya da destek sağlaması talep edildiğinde model, hafızasında yer alan kısa yardımcı amaçlı video görüntülerinden istifade ettirmektedir.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu