Teknoloji

Yasaklı Sitelere Girmenin Yolları Nelerdir?

Yasaklı Sitelere Girmenin Yolları Nelerdir? Erişim engeli bulunan sitelere giriş yapmak için birkaç yöntem bulunuyor. Bu yazımızda hangi yöntemleri kullanmanız gerektiğinden bahsedeceğiz.

Yasaklı Sitelere Girmenin Yolları Nelerdir? Yasaklı sitelere giriş yaparak güvenliği mutlaka ön planda tutmanız gerekir. Yazımızda sizlere sunduğumuz yöntemleri uygularken güvenliğinden emin olmalısınız. Burada yer alan uygulamalar dünya üzerinde en çok kullanılan yöntemlerden bir tanesidir.

DNS Değiştirme

Yasaklı sitelere giriş işleminde en yaygın kullanılan yöntem DNS adresini değiştirmektir. DNS, tarayıcıya yazılan internet sitesinin o sitenin IP’sine yönlendirir. DNS adresleri genellikle otomatik tanımlıdır. İşletim sistemlerine göre DNS ayarını değiştirmek farklı yöntemlerle yapılabilir.

VPN Kullanımı

Son zamanlar yasaklı sitelerin önemli bir kısmına DNS değiştirerek giremiyorsunuz. Yasaklı sitelere girmek için VPN kullanabilirsiniz. VPN, genelde uzaktan erişim olarak yer alıyor. VPN ücretli sunulan servislerden bir tanesidir. Ancak günümüzde ücretsiz olan uygulamalarda yer almaktadır. VPN hizmetlerinin iOS ve Android için uygulama seçenekleri de yer almaktadır.

Proxy Siteleri

Yönlendirme servisi olarak hizmet veren Proxy siteleri de bulunuyor. Proxy sitesine girdiğin zaman engellenmiş sitenin adresini kutuya yazmanız yeterli olacaktır.

Ağ Proxysi Ayarını Revize Edin

Birden fazla vekil sunucunun olduğu yerlerde bu uygulamadan yararlanabilirsiniz. Bazı internet adreslerine mevcut proxy ayarlarınız ile erişebilirsiniz. Tarayıcınızda yer alan ağ proxysi ayarınızı gözden geçirirseniz bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Google Translate

Google Translate çeviri dışında başka özellikleriyle de biliniyor. Google Translate ile yasaklı sitelere erişim sağlayabilirsiniz. Metin çevirisi yaptığınız yere yasaklanan sitenin adresini yazın. Daha sonra çevirdiğiniz dil bölümünde yazan URL’yi tıklayın. Böylece engelsiz sitelere giriş yapabilirsiniz. Bu uygulama her internet adresi üzerinde çalışmamaktadır.

Tor Kullanımı

Tor’da en çok tercih edilen uygulamalardan bir tanesidir. Tor Browserı kullanarak yasaklı sitelere kolayca erişebilirsiniz. Tor’un internet adresine erişmek için bir VPN kullanmanız gerekir. Tor Browser şu anda ülkemizde yasaklanmıştır.

Günümüzde bir çok farklı yöntem üzerinden yasal internet sitelerine giriş işlemlerini yapabilirsiniz. Her geçen gün sitelerin kullanımının yasaklanması insanları bu konu hakkında araştırmalara itmiştir. Yazımızda paylaştığımız adımları takip ederek sorunsuz bir şekilde giriş işlemlerini yapabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu