Güzellik

Kırmızı Ruj Nasıl Seçilir? Ten Rengine Göre Ruj Seçimi

Kırmızı Ruj Nasıl Seçilir? Ten Rengine Göre Ruj Seçimi nasıl olmalıdır? Göz alıcı makyaj denildiğinde genellikle akla ilk gelen nokta kırmızı ruj sürmek olacaktır. Ancak kırmızı ruj tonları çeşitli olduğundan seçim aşaması doğru tamamlanmalıdır.

Kırmızı Ruj Nasıl Seçilir? Ten Rengine Göre Ruj Seçimi nasıl olmalıdır? Kırmızı ruj sürmek her zaman kadınların daha güzel ve daha çekici görünmesini sağlayacaktır. Bunun için doğru renk tonunu tercih etmek gerekir. Renk tonları markadan markaya farklılık göstereceği için önce kaliteye dikkat edilmelidir. Sürülen ruj dudakta dağılmamalı, dudaklara hacim ve nem kazandırmalıdır. Rujun kremsi bir yapısının olması dudakların daha pürüzsüz gösterecektir. Aynı zamanda içeriğinde bulunan E vitamini dudağı besleyerek o günün yıpratıcı etkilerini en aza indirecektir. Kristal parlaklığı sunması ve uzun süre kalıcı olması doğru rujun seçildiğini gösteren işaretlerdendir.

Kırmızı Ruj Nasıl Seçilir?

Kırmızı ruj seçimi yaparken cilt tonu ile uyumlu olmasına dikkat edilmelidir. Cilt tonunun nötr olması bu gibi durumlarda avantaj sağlar. Böylece hem sıcak hem de soğuk tabanlı kırmızı rujlar rahatlıkla tercih edilebilir. Sıcak tabanlı rujlar turuncu, soğuk tabanlı olanlar ise mavi olarak bilinir.

Ruj seçimi kadar kırmızı rujun sürülmesi de önemlidir. Kırmızı ruj sürerken rujun başlangıç ve bitiş noktalarında dikkat edilmelidir. Islak ya da parıltılı bir görünüm elde etmek için parlak ve kremsi bir yapıda olan rujlar tercih edilebilir. Sürülen ruju daha vurgulu hale getirmek için ise sürdükten sonra etrafını dudak kalemi ile geçmek işe yaracaktır. Bunun yanı sıra dudak peelingi ve bakımı da ihmal edilmemelidir. Böylece ruj daha hoş görünecektir.

Ten Rengine Göre Kırmızı Ruj Tonları

Cilt rengine göre kırmızı ruj tonu seçerken esmer, kumral ve sarışın gibi sınıflandırma yapılır. Sarışınlarda cilt görünümünü daha canlı hale getirmek adına pastel, pembe ve fuşya tonları ideal olacaktır. Daha sakin bir görünüm için ise parlak formüllü olan rujlar seçilebilir. Kumrallara en çok yakışan ruj renkleri ise ten rengiyle kontrast yaratacak tonlardır. Böylece daha çarpıcı bir görünüm elde edilebilir. Esmerlere en çok yakışan kırmızı ruj tonları ise sıcak ve parıltı içerenlerdir. Özellikle koyu kırmızı ruj en doğru seçim olacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu