Dekorasyon

Yaza Özel Dekorasyon Fikir ve Önerileri Nelerdir?

Yaza Özel Dekorasyon Fikir ve Önerileri Nelerdir? Dört duvar içerisine hapsolan insanlar, kışın sona ermesi ile bu yaşam alanını değiştirme ihtiyacına girmektedir. Cemreler ile birlikte dışarıya açılma vaktinin yavaş yavaş oluşması, güneş ışınlarının evi daha fazla ziyaret etmesi ile zirve yapmaktadır.

Yaza Özel Dekorasyon Fikir ve Önerileri Nelerdir? Güneş ışınlarının evde çok fazla vakit geçirmesi, insanlarda tatil hissi uyandırmaktadır. Evin içine yerleştirilecek bahçe mobilyası sayesinde tatilde imiş izlenimi uyandırıla bilmektedir. Balkon yahut da terasa serilen bir kilim ile de bu yakalana bilmektedir. Terasın ya da balkonun, dairenin bir uzantısı gibi tasarlanması da olayı farklı boyuta taşıyabilmektedir.

Yaşam Alanının Her Yerinde Çiçekler Açması

İnsanlar, kış aylarının kasvetli yapısından kurtulmak maksadı ile her zaman yaşam alanlarında çiçek motifleri kullanmaktadır. Yaşam alanında çiçeklerin açması, baharın ve yazın müjdeleyicisi olarak görülmektedir. Taze bahar çiçekleri ile süslenen yaşam alanları, dekorasyon için anlam kazanmaktadır. Çiçek açan dalların vazolara yerleştirilmesi ve bu vazoların yemek masası üzerinde kullanılması, yaşam alanını hareketlendirme yetmektedir. Bazen banyodaki küçük bir vazoya yerleştirilecek tek bir dal gül ile bile banyoya hava kalkması gözlemlenmektedir. Antrede kullanılacak bahar çiçekleri, bazen de kendisini mutfaktaki bir saksıda gösterebilmektedir. Ayrıca çiçek desenli ve motifli tekstil ürünleri ile ortam rengârenk bir hale dönüştürüle bilmektedir.

Havaların Isınması İle Dışarı Taşma

Havaların ısınması ile birlikte iş yerleri de, dış mekanlarını hazırlamaya başlamaktadır. Ev ortamında insanlar bunu pekala uygulaya bilmektedir. Bahçe yahut ta balkonun kullanıma açılması sayesinde çok fazla emek göstermeden dış mekan uygulaması başlatıla bilmektedir. Kahvaltının bu dış mekanda yapılması ya da kahvenin bu dış mekanda yudumlanması ile dış yaşam alanının keyfi çıkarıla bilmektedir.

Baharın Kokusunun İçeri Taşınması

Doğada ilkbaharın gelmesi ile birlikte rengârenk kokuya sahip çiçekler açmaktadır. Zambak ile Sümbül, bu mevsimin en gözde çiçekleri olarak gösterilmektedir. Papatya ve nergisler, ilk açan çiçekler arasında yer almaktadır. Baharın kokusunu sonuna kadar yansıtan bu çiçeklerin yaşam alanına dahil edilmesi sayesinde tüm evin bahar gibi kokması sağlanabilmektedir. Yaşam tarzlarına uygun kokunun tespiti ile ev ya da oda kokularının kullanılması da, aynı hissi uyandıra bilmektedir. Parfümün seçilmesi ile odanın havası değiştirilebilmektedir.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu