Burçlar

Yengeç Burcunun Olumlu ve Olumsuz Özellikleri

Yengeç Burcunun Olumlu ve Olumsuz Özellikleri Nelerdir? Yengeç burcu aileyi, sembolü ise yengeci temsil eder. Akrep ve balık gibi elementi sudur ve ay tarafından yönetilir. Zıt burcu oğlaktır. Yengeç burcu olanlar genellikle hassas ve dramatik olarak dikkat çekerler.

Yengeç Burcunun Olumlu ve Olumsuz Özellikleri Nelerdir? Duygusal, sezgisel ve manevidirler. Oldukça hayalperesttirler. En iyi niteliklerinden biri asalettir. Yengeç burcu özellikleri arasında bir diğeri de doğası gereği bu insanların asil olmalarıdır. Yengeç burcundaki insanlar, güvenli oldukları ve çok aceleci olmadıkları sürece değişikliklere açık olmalarına rağmen, genellikle muhafazakâr ve gelenekseldir.

Doğum tarihiniz 22 Haziran ile 21 Temmuz arasındaysa: Yengeçsiniz. Doğum gününüz 22 Haziran’dan önceyse İkizler, 22 Temmuz’dan sonraysa Aslan olacaksınız.

Yengeç Burcu Olumlu Özellikleri

Yengeç burcu olumlu özellikleri:

  • Asalet
  • İletişim
  • Sezgi
  • Sabır

Yengeç Burcu Olumsuz Özellikleri

Bu burcun olumsuz özellikleri:

  • Duygusal dengesizlik
  • Başkalarına bağlanma
  • Dramatik
  • Değişen ruh hali
  • Eve düşkünlük

Yengeç ile Uyumlu Burçlar Hangileridir?

Aşkta yengeçler hassastır. Gerçekten âşık olurlarsa sadıktırlar ve her zaman bir sevgi gösterisi almaya isteklidirler. Duygusal istikrar arayan Zodyak işaretleri ile mükemmel uyum sağlarlar. Aşık bir yengeç, esasen en saf hali ile aşıktır. Eşini çok fazla idealleştirmeye meyillidir. Yengeç burcunun kişiliği, başak ve boğa ile neredeyse mükemmel bir uyum içindedir ve çok verimli bir ilişki elde edilebilir. Diğer yandan Oğlak, Akrep ve Balık ile de iyi geçinme eğilimindedirler.

Yengeç Burcu Yükseleni Ne Anlama Gelir?

Yengeç burcunu yükselen olabilir. Astrolojide, birçok özelliğimizin yalnızca kendi burcumuza bağlı olmadığına, aynı zamanda yükselenimizin bize uyguladığı kombinasyona da bağlı olduğuna inanılır. Aslında, yükselenimiz, ilk etkide birinin diğerine yansıttığı kişilik olacaktır. Yükselen burcunuzun ne olduğunu doğum haritasından öğrenebilirsiniz. Tabii ki, doğum tarihinizle ilgili yer, tarih ve saat gibi bazı özel verilere ihtiyacınız olacak.

Yükselen Yengeç burcuna sahip kişiler, annelik ve babalık içgüdülerinin yanı sıra ailelerine olan sevgi duygularının da arttığını göreceklerdir. Sahiplenici olmadan çok koruyucu olacaklardır. Öte yandan, Yengeç’in tipik şüpheleri ve draması kişiyi etkileyerek onları çok daha duygusal hale getirecektir. Bu yüzden yükseleni yengeç olanların duygusal insanlar olabileceğini söyleyebiliriz.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu