Güzellik

Yüz Şeklinize Göre Gözlük Seçimi

Kadınların ve erkeklerin yaz aylarında kullandıkları aksesuarların başında gelen gözlük modelleri yüz şekline göre seçilmelidir.

Yuvarlak Yüz İçin Gözlük Seçimi

İnsanların büyük çoğunluğu yuvarlak yüz için gözlük seçimi konusunda doğru tercih içerisinde bulunmak ister. Gözlük kullanmak insanlar için oldukça önemlidir. Hem estetik hem de göz sağlığı için düzenli bir şekilde yaz aylarında gözlük kullanmak gereklidir.

İnsanlar gözlük tercih ederken mutlaka yüz hatlarına dikkat etmelidir. Özellikle de insanların büyük kısmı yuvarlak yüze sahip olduğu için de en doğru gözlüğü seçmek ister. Yuvarlak yüze sahip kişiler için köşeli gözlük modelleri en ideal görüntünün ortaya çıkmasına olanak sağlar.

Yuvarlak yüze sahip kadınlar için yüzlerinin daha uzun bir şekilde olması önemlidir. Bu nedenle de kalın gözlük sapı kullanmak yüzün uzun bir görünüm elde etmesini sağlar. Köşeli ve kalın saplı gözlükler ile yuvarlak yüzler, şık bir görünüm elde eder.

Oval Yüz İçin Gözlük Seçimi

Oval yüze sahip kişiler, yüz orantısından dolayı gözlük bulmakta kolaylık elde eder. Çünkü oval yüze sahip kişilerin yüz simetrisi oldukça iyidir. Yüz simetrisi nedeni ile de her türlü gözlük modelini taşıyabilirler. Sadece yüz simetrisini bozan modellerden uzak durmak gereklidir.

Gözlük seçimleri ile de yüzlerin dengesini bozmayacak modeller tercih edilir. Özellikle de bu noktada gözlük çerçevesi son derece önemlidir. Yüz simetrisine uygun gözlük çerçevesi ile istediğiniz şıklığa ulaşabilirsiniz.

Kare Yüz İçin Gözlük Seçimi

Yuvarlak gözlük çerçevesi kullanmak, kare yüze sahip kişiler için daha iyi bir görünümün ortaya çıkmasına olanak sağlar. Yuvarlak gözlük seçimi kare yüzleri olması gereken simetriye ulaştırır. Gözlük sapı uzun seçmek de kare yüzlerin uzun görünmesine olanak sağlar.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu