Güzellik

Elbiseye Göre Makyaj Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Elbiseye Göre Makyaj Seçimi Nasıl Olmalıdır? Sorusu hem günlük giyinmeyi seven hem de özel günlerde muhteşem görünmek isteyenlerin merak ettiği bir konu.

Elbiseye Göre Makyaj Seçimi Nasıl Olmalıdır? sorusuna en basit yanıtı seçtiğiniz elbise söyleyecek. İstediğiniz her şeyi istediğiniz her şeye yakıştırabilirsiniz fakat moda uzmanlarının vereceği bazı tavsiyeleri uygulayarak görünümünüzü kat be kat iyileştirmeniz mümkün olacak.

Elbise Rengine Göre Makyaj

Elbise rengine göre makyaj seçimi görüntünüz için en önemlisi. Siyah renkli abiyeler her türlü makyajı alırken pastel tonları veya canlı renkler bazı göz makyajı ve allık renklerini daha çok sever.

Pastel renkli elbiseler giyerken koyu renk göz makyajını tercih edin. Siyah, lacivert ve bordo gibi koyu renkler pastel renkleri en iyi şekilde tamamlarken kalın çekilmiş eyeliner ile gözlerinizi orta plana çıkarabilirsiniz.

Siyah renkli elbiseler joker olup her renk makyaj bu tür elbiselere harika gider. Özellikle saks mavisi ve koyu bordu veya koyu mor renkler her renk koyu elbiseye gidebilecek göz farı ve ruj seçeneğidir.

Elbise Rengine Göre Ruj Seçimi

Elbiseye göre ruj seçimi ise makyajımızın genel renk tonlarına ve yoğunluğuna göre belirlenir. Göz makyajı elbise rengine göre ve ruj rengi de göz makyajına göre seçileceğine göre aslında dudak makyajı elbiseyi tamamlayan en büyük etken.

Buradaki en büyük kural göz makyajı yoğunluğuna göre rujun rengi ve dokusunu seçmek. Yoğun ve koyu renkli makyajlarda açık renk veya tam tersi, açık renk göz makyajı yapılırken koyu renk ruj tercih edilmeli. Koyu renk göz makyajında aşırı koyu renk ruj kullanmak sizi aşırı sert gösterirken, açık renk göz makyajı yapılırken açık renk ruj kullanmak yüzünüzü soluk gösterebilir. Aynı şekilde parıltılı ve simli göz makyajında mat ve sade rujlar kullanmak daha şık olacaktır.

Elbisenize Göre Cilt Makyajı

Elbiseye göre allık ise yine ruj seçimi gibi elbiseye göre seçilebilir. Solgun renkli makyajlarda pembe veya kızıl allık kullanılırken canlı makyajlarda pürüzsü görünüm için kapatıcı ve ışıltılı yanaklar tercih edilebilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu