Güzellik

Papatya Suyu ile Saç Açma İşlemi Nasıl Uygulanır?

Papatya Suyu ile Saç Açma İşlemi Nasıl Uygulanır? Papatya suyu ile saç açma papatya kır çiçeklerinin beyaz meleğidir. Papatya reçine, uçucu yağlar ve organik asitler içerir.

Papatya Suyu ile Saç Açma İşlemi Nasıl Uygulanır? Saç rengini değiştirmek, hayatının bir noktasında her kadının aklından geçmiştir. Fakat saç boyasının saça verdiği zarar oldukça büyüktür. Ayrıca saçlar bir kez boyandıktan sonra mutlaka boyanmalıdır. Bu da saçın zarar görmesine neden olur. Saç rengini doğal yollarla açmak mümkündür. Bu papatya suyu ile yapılabilecek çok basit bir işlemdir. Papatya suyu ile saçlarınızı açma işlemi saçlarınızı yıpratmayacak bir işlemdir. Boyamanın yanı sıra tekrar etmek gerekli değildir.

Adım 1: Papatya Suyu Nasıl Hazırlanır?

Papatya suyu hazırlamak için önce taze papatyaya ihtiyacınız olacak. Taze papatya bulanlar, papatya suyu yapmak için papatya çiçeklerini kurutmalıdır. İmkanınız varsa bahçeden ve tarladan toplayabilirsiniz. Eğer toplama imkanınız yoksa transferden satın alabilir ve süreci başlatabilirsiniz.

Yaklaşık 1 tatlı kaşığı kuru papatyayı 500 ml suda kaynatın ve hazırlayın. Demlenmiş papatyayı soğumaya bırakın.

Diğer bir hazırlama yöntemi ise kullanıma hazır papatya çayı kullanmak olacaktır. Saçın uzunluğuna göre bir miktar papatya çayı poşeti hazırlayın ve soğumaya bırakın.

Adım 2: Papatya Suyu Saça Nasıl Uygulanır?

Soğumaya bırakılan papatya suyu saça sürülecek sıcaklığa ulaştıysa tüm saçı bu suyla yıkayın.

Güneşli bir günde uygulama yapıyorsanız ıslak saçla güneşe çıkın ve bir süre bekleyin. Bu sayede rengin daha hızlı açılmasını sağlayabilirsiniz.

Uygulama günü saçınızı başka bir ürünle yıkamayın.

Bir süre sonra saçınız kurur ve bir iki ton açıldığını görebilirsiniz.

Papatya Suyu Göz Altı Morluklarına İyi Gelir Mi?

Evet, papatya suyu antioksidan özelliği ile göz altındaki morlukları ve şişliği giderir. Bu etkiyi görmek için papatya suyu hazırlayın ve soğumasını bekleyin. Pamuk yardımı ile gözlerinize kompres şeklinde uygulayınız. Her gece denemeyi unutmayın. Birkaç gün sonra morlukların kaybolduğunu ve şişliğin azaldığını görebilirsiniz.

Papatya Suyu Cilt Rengini Açar Mı?

Evet, papatya suyu ile ten rengini açmada da başarılı sonuçlar verir. Bu sonucu görmek istiyorsanız hazırladığınız papatya suyuna biraz bal ve gül suyu ekleyin ve bu suyu arındırmak istediğiniz bölgeye uygulayın. Genelde koltuk altı kararması için tercih edilen bu kür oldukça etkilidir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu