Güzellik

Evde Kaş Boyama

Kadınların kaş rengi kimi zaman boyatılan saçlar nedeni ile istenmeyen bir görünüm oluşturur. Kaş boyası ile kaşlarınızı da istediğiniz renge ulaştırabilirsiniz.

Evde Kaş Boyama Nasıl Yapılır?

Kaşlarını istediği renge ulaştırmak isteyen kadınlar için kaş boyama oldukça önemlidir. Pek çok kadın saç renginde değişiklik yapmak ister. Kimi zaman beyazlayan saçlar, saçları boyamanın en önemli sebebidir. Kimi zaman da kadınlar kendilerinde değişiklik oluşturmak istedikleri zaman saçlarını boyatırlar.

Saçlarını boyatarak istediği görünüme sahip olan kadınlar aynı etkiyi kaşlarında da görmek ister. Çünkü saçların boyatılması ile saçlar ve kaşlar arasında oldukça önemli bir farklılık oluşur. Bu da çoğu kişinin istediği bir durum değildir. Bu nedenle de kadınlar kaşlarını da boyatmayı tercih eder.

Kaşları boyatırken sürekli olarak kuaföre gitmek istemeyenler kadınlar evde kaş boyama gerçekleştirir. Bu sayede kolay bir şekilde istediği zaman evde kaş boyama sayesinde istediğiniz kaş rengine sahip olabilirsiniz.

Evde Kaş Boyama İçin Gerekli Malzemeler

Kaş boyası, boya fırçası, tonik, boya lekesi sökücü, tonik ve pamuk pedler ile evde pratik bir şekilde kaşlarınızı boyayabilirsiniz. Bunun için öncelikli olarak saç renginize uygun bir boya tercih etmeniz gerekir. Saç rengi koyu ise koyu boya, açık ise de daha hafif gölgelendirme işlemleri kullanılmalıdır. Bu sayede de saçınız ve kaşınız arasında istenilen uyum yakalanır. Böylece de doğal bir görünüme sahip olma sağlanır.

Kaş boyası uygulanmadan önce kaşın temiz olması gerekir. Herhangi bir makyaj kalıntısı kaşta kalmamalıdır. Aynı zaman da makyaj çıkarmada kullanılan yağların kalıntısı da kalmamalıdır. Temiz bir kaş, kaş boyama uygulaması için oldukça önemlidir. Daha sonra gerekli malzemeler ile kaşlar boyanarak istenilen görüntü elde edilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu