Güzellik

Evde Yapabileceğiniz 10 Cilt Bakım Önerisi!

Evde Yapabileceğiniz 10 Cilt Bakım Önerisi! Cilt bakımı, cilt sağlığı açısından başta kadınları olmak üzere herkesi ilgilendiren bir konudur.

Evde Yapabileceğiniz 10 Cilt Bakım Önerisi! 10 cilt bakımı önerisi olumsuz etkilerin önüne geçmek için cilt bakım yöntemlerinizi rutin tutmanız gerekir. Cilt bakımını evde pratik yöntemlerle kolayca uygulayabilirsiniz.

Cildinizi Temizleyin

Cilt bakımının en önemli kuralı cildi temizlemektir. Evde yüz bakımı uygularken ilk adımda yüzünüzü iyice yıkamalısınız.

Cildinizi Arındırın

Temizleme işleminden sonra toner kullanılması önemlidir. Bu cilt gözeneklerini, makyaj kalıntılarını ve yağları arındırır. Evde cilt bakımı yaparken toner olarak papatya çayı, gül suyu ve elma sirkesi gibi doğal temizleyiciler kullanabilirsiniz.

Peeling

Bu cilt bakımı yöntemi herkesin evinde rahatlıkla uygulayabileceği bir yöntemdir.

Cildinizi Nemlendirin

Öncelikle bol su içerek sağlıklı, nemli bir cilde sahip olmak mümkündür. Cilt tipine uygun nemlendiriciler büyük rahatlık sağlarken, yüz bakımı yaparken faydalanabileceğiniz malzemelerden bazıları; salatalık, zeytinyağı, bal, yoğurt, aloevera gibi kolay ulaşılabilir malzemelerdir. Bu malzemeleri doğru ve düzenli kullanarak cildinize ihtiyacı olan nemi sağlayabilirsiniz.

Kendinizi Güneşin Zararlı Etkilerinden Koruyun

Sadece yazın değil kışın da güneşin ultraviyole ışınlarından korunmanız gerekir.

Cilt Tipinize Göre Bakım Yapın

Her cilt tipinin yağ ve nem ihtiyacı farklıdır. Örneğin çok kuru ciltlerde yumurta akı cildi daha fazla kurutur. Çok yağlı ciltlerde yumurta sarısı cildi daha yağlı hale getirir. Ya da hassas bir cildiniz varsa limon ve elma sirkesi gibi asidik maddeler yerine bal ve hindistancevizi yağı gibi tüm cilt tiplerinin kullanabileceği ürünleri tercih etmelisiniz.

İhtiyaçlarınızı Koruyun

Cilt problemlerinin tespiti yüz bakımı için çok önemlidir. İhtiyacınız olan sivilcelerden kurtulmak ise bu sorunu çözmeye odaklanmalısınız.

Maskelerle Destek

Sağlıklı bir cilt için, yapılan bakımlardan sonra mutlaka maske ile desteklemelisiniz.

Bol Su İçin

Su, hem sağlık hem cilt için oldukça önemlidir. Günde en az 2 litre mutlaka su içmelisiniz.

Cilt bakımında en önemli sorun nemdir. Bunu yapmanın tek yolu vücudunuzun ihtiyaç duyduğu su miktarını karşılamaktır.

Beslenmenize Dikkat Edin

Yüz bakımı nasıl yapılır?” Sorunun ilk cevabı sağlıklı beslenmedir. Yağ ve nem dengesi yerinde olduğunda yüz güzelliği mümkündür. Sağlıksız beslenen kişilerde kuru cilt, düzensiz cilt rengi, yağlılık, sivilce oluşumu gibi sorunlar çok yaygındır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu