Dekorasyon

Klasik Dekorasyon Nedir, Nasıl Uygulanır?

Klasik Dekorasyon Nedir, Nasıl Uygulanır? Klasik dekorasyondaki zarafeti, oryantal dokunuşlarla, doğu havası ile renklendirmek de mümkündür. Bizde bu yazımızda konuyla ilgili merak edilenleri ele aldık.

Klasik Dekorasyon Nedir, Nasıl Uygulanır?  Ev yaşam alanlarının daha fazla renklenmesini isteyenler, doğu esintileri ile beslenen bir dekorasyona imza atmalıdırlar. Doğunun renklerini, sıcaklığını ve atmosferini evinde hissetmek isteyenlerin için de klasik dekorasyonlar ve dokunuşlar mevcuttur.

Doğu İhtişam İle Kesişen Klasik Dekorasyon

Önceden klasik dokunuşlarla hazırlanan bir dekorasyon, yeniden oryantal dokunuşlar yaparak doğunun ihtişamlı havasına büründürülebilir. Estetiğine daha bir estetiklik katılabilir. Kadife yüzeylerin zirveye taşıdığı klasik görünüm, aynı zamanda oryantalist bir hava ile doğunun mistik esintilerine dönüşebilir. Kızıl renk tonunun mürdüm renginin tonları ile buluşarak ortaya çıkan işlemeli mobilyalar, hem klasik zarafet hem de doğunun ihtişamını yaşam alanınıza getirebilir.

Mürdüm ile kızılı rengin buluşmasıyla ortaya çıkan ahşap aksesuarlar, doğal yaşam alanında bambaşka bir hava kazandırabilir. Oluşturulan ambiyansa uygun yerdeki renkli kilim, doğunun ihtişamından kesitler sunacaktır. Yaşam alanına bambaşka bir hava katmak için tercih edilen otantik desenlerle, hem klasik dekorasyon hem de oryantal dokunuşlar bir arada buluşturulabilir.

Klasik dekorasyonun modern bir şekilde sunulması ile kullanılan oryantalist aksesuarlar, beraberinde doğunun mistik tarafını ve klasik eşyaların içerisinde derç ederek harika yaşam alanları ortaya çıkarabilir. Mürdüm rengindeki spor yapılı, deri görünümlü klasik tarzdaki koltukların hareketliliğine, kızıl rengin mürdüme çalan tonuyla hareketlilik kazandıran duvardaki duvar panelli ile hava katar.

Oryantal Dokunuşların Klasik Aydınlatması

Klasik ev dekorasyonu için aydınlatma, oldukça mühim bir araçtır. Klasik yapı ile yaşam alanına katılmak istenen havayı tamamlayan aydınlatma aparatı, ince eleyip sık dokunularak seçilmelidir. En küçük ayrıntısına değin düşünülüp tasarlanması, klasik tarzda oluşturulmak istenen yaşam alanı için çok önemlidir. Aydınlatma aparatının yaşama alanındaki hem genel renkle hem de desen yapısı ile ahenkli olması, özellikle beklenir ve istenir.

Zamanla sınırlandırılamayan bir yapıya sahip olan klasik dekorasyon, aydınlatma sistemi olan avize ya da boş abajurla da ahenklilik ve uyum içermelidir. Yaşam alanında sağladığı konforun yanında aynı zamanda ahenklilik içermesi de önemlidir. Klasik mobilyalar ile aksesuarların uygun ve uyumlu olması için avize ve abajurlar önemlidir.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu