Güzellik

Kologen İçeren Makyaj Ürünü Krem Almayın!

Piyasa satılan makyaj ürünlerini satın almadan önce içerisinde neler olduğunu incelemekte yarar vardır. Bazen bu ürünlerin içinden hiç beklenmedik maddeler çıkabilir.

Güzellik ve bakım ile ilgili haberlere bakıldığında kologen içeren makyaj ürünü krem almayın gibi haberler genellikle çok fazla dikkat çekmektedir. Bu habere göre içinde kologen bulunan kremlerde ve buna benzer ürünlerde ceninden yararlanıldığı belirtilir. Ucu kürtaja kadar dayanan bu durum pek çok kişi tarafından tepki görmektedir. Bundan dolayı içinde kologen yer alan güzellik ve kozmetik ürünlerinden uzak durulması tavsiye edilir. Bu ve buna benzer durumların önlenebilmesi için kozmetik ürün satın alırken içerisinde hangi maddelerin yer aldığına bakılması önerilir.

Kologen İçeren Makyaj Ürünleri

Makyaj malzemeleri günlük yaşamda pek çok kadın için vazgeçilmez parçalar arasında yerini alır. Bu malzemelerin bazılarında sağlığa zararlı ya da buna benzer durumların yaşandığı ve bu nedenle tüketiminden uzak durulması gerektiği ifade edilir. Bunların hangi malzemeler olduğunu öğrenebilmek için hangi kremde hangi maddelerin kullanıldığı incelenmelidir. Bu hususta içerisinde kologen içeren makyaj malzemelerinin neler olduğuna bakıldığında piyasada birçok markada bu tarz ürünlerin yer aldığı görülür. Bundan dolayı makyaj ürünü satın alırken son derece dikkatli olunmasında yarar vardır.

Kologen İçeren Makyaj Ürünlerinden Uzak Durun

Kologen içeren makyaj ürünleri içerisinde kürtaj sırasında alınan ceninlerin kullanıldığı ifade ediliyor. Buna göre ülke içerisinde faaliyet gösteren bazı hastanelerin kürtajla birlikte aldıkları ceninleri kozmetik firmalarına sattıkları iddia ediliyor. Genellikle gizli şekilde yürütüldüğü ifade edilen bu işlemler için özel elemanların kullanıldığı belirtiliyor. Tüm bu durumların gerçek olduğu düşünüldüğünde kozmetik ürünlerle alakalı daha dikkatli olunması gerektiği ortaya çıkıyor. Böylece makyaj yaparken daha sağlıklı olan malzemeler tercih edilebilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu