Moda

Metalik Ayakkabılar Nasıl Seçilmelidir?

Metalik Ayakkabılar Nasıl Seçilmelidir?

Ayakkabı konusunda önemli gelişmeler yaşanmaya ve tasarımcıların yeni modelleri sergilenmeye devam etmektedir. Bu konuyla ilgili önemli defilelerde yepyeni modeller boy göstermekte ve dikkat çekmektedir.2015 Sonbahar modası göz önüne alındığında, metalik ayakkabılar nasıl seçilmelidir sorusunun ön plana çıktığı ve sıkça sorulduğu görülmektedir.

Metalik Ayakkabılar Nasıl Seçilmelidir?

Metalik modası özellikle 80’li yıllara adeta damga vurmuştur. Sonraki dönemlerde de zaman zaman bu konu moda olmuştur. Günümüzde ayakkabı trendleri arasında metalik ayakkabılar yer almaktadır. Geçtiğimiz dönemde metalik gri ön plana çıkmışken bu dönemde, bu akıma metalik sarı rengi de eklenmiştir.

Metalik ayakkabılar konusunda tercih yaparken son derece dikkatli olmanız gerekmektedir. Özellikle kıyafetleriniz ve makyajınızın bu tarza uygun olması son derece önemlidir. Daha parlak tonları tercih ederek bu tarz ayakkabılar ile olumlu kombin sonuçları elde etmeniz mümkün olacaktır.

Metalik Ayakkabılar Nasıl Seçilmelidir?

Metalik ayakkabılar konusunda renkten başka, şekil konusuna da dikkat etmeniz gerekmektedir. Özellikle bu renklerin yarım botlarda ve kapalı ayakkabılarda tercih edildiği görülmektedir. Bileğe kadar olan ayakkabılarda metalik renklerlin ön planda olduğunu görmekteyiz. Bunun yanı sıra, bu tarz ayakkabılarda topuklu modellerin ön planda olduğu ve sıklıkla tercih edildiği görülmektedir.

Metalik ayakkabılar konusunda dikkat etmeniz gereken noktalara özen gösterirseniz sonuç olumlu olacaktır. Kullanması biraz cesaret isteyen bu ayakkabılar ile ilgili katalogları inceleyerek en doğru kararı verebilir ve şıklığınıza önemli oranda farklılık katmanız mümkün olacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu