Yaşam

Temizlikte Yardımınıza Koşacak 7 Hile Nedir?

Temizlikte Yardımınıza Koşacak 7 Hile Nedir? Temizliği çok daha etkili yapabilmenizi sağlayan püf noktaları buradan sizlerle paylaşıyoruz. Günlük hayatınızı kolaylaştıracak temizlik hilelerini şimdi okuyabilirsiniz.

Temizlikte Yardımınıza Koşacak 7 Hile Nedir? Temizlikte sizlere yardımcı olabilecek basit hileler yer alıyor. Bu hileler çoğu kişi tarafından biliniyor ve uygulanıyor. Bu yöntemlerle daha derin bir temizlik yapabilirsiniz. Peki, temizlikte püf noktalar nelerdir?

1-Klozet Nasıl Temizlenir?

Klozetleri temizlemek için sitrik asit, hardal tozu ve mısır nişastasından yararlanabilirsiniz. Bu ürünleri bir kaba karıştırdıktan sonra uygulayın. Daha sonra bez yardımıyla klozeti silin. Klozetinizi temizlemeye yardımcı olacak temizlik topları da yapabilirsiniz. İhtiyacınız olan malzemeler:

  • 1 su bardağı toz soda,
  • 1/4 fincan sitrik asit,
  • 1/2 çay kaşığı sirke,
  • 1 yemek kaşığı hidrojen peroksit,

Kabın içerisine toz sodayı döktükten sonra sitrik asit ekleyin. Diğer kaba ise hidrojen peroksit ile sirkeyi karıştırın. Daha sonra bu karışımları birbirine ekleyin. Karışım toplarını hazırladıktan sonra cam kavanozun içinde muhafaza edin.

2-Banyo Nasıl Temizlenir?

Hidrojen peroksit ve su çözeltisini karıştırarak lekelerin üzerine uygulayabilirsiniz. Diş fırçanızı temizlemek isterseniz fırçanızı bir süre bekletebilirsiniz.

3-Fayans Nasıl Temizlenir?

Mum kullanarak fayanslar arasında oluşan kirleri yok edebilirsiniz. İkinci bir temizlik yöntemi isetoz soda kullanımıdır. Toz sodayı kullanmadığınız diş fırçasıyla uygulayabilirsiniz. Fayanslarınız böylece tertemiz hale gelecektir.

4-Fırın Nasıl Temizlenir?

Fırın nasıl temizlenir? Fırınların temizliği için sirke kullanabilirsiniz. Süngere bir miktar sirke dökerek silebilirsiniz.

5-Kumaş Lekeleri Nasıl Temizlenir?

Kumaşta bulunan inatçı lekelerden kurtulmak için su bardağı su içerisine 1 çay kaşığı kadar tuz karıştırabilirsiniz. Bu karışımı bulaşık deterjanına da ekleyebilirsiniz.

6-Çamaşır Makinesi Nasıl Temizlenir?

Sitrit asit kullanarak çamaşır makinesindeki pisliklerden kurtulabilirsiniz. Makinenin yıkama haznesine bir miktar sitrik asit dökerek en yüksek sıcaklıkta çalıştırın.

7-Yatak Modellerini Nasıl Temizlenir?

Yatakların doğru şekilde temizlenmemesi solunum yolları bölgesinde sorunlara sebep olabilir. Her mevsim döneminde yatakların tazelenmesi gerekir. Bunun için toz sodayı yatağa serperek yarım saat bekleyebilirsiniz. Evinizi temiz tutmak için çaba harcıyor ancak en iyi sonucu alamıyorsanız temizlik kullanılan yedi hileyi kullanabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu