Güzellik

Güneş Gözlüğü Seçiminde Yüz Şeklinin Önemi

Yaz aylarının vazgeçilmez aksesuarları arasında olan güneş gözlüğü seçimi konusunda kadınların oldukça titizlik içerisinde davranması gerekir.

Kare Yüzler İçin Güneş Gözlüğü

Kadınlar için güneş gözlüğü seçiminde yüz şeklinin önemi büyüktür. Kusursuz güzelliğe ulaşmak isteyen kadınların öncelikli olarak yüz tipine uygun olan güneş gözlüklerini tercih etmesi gerekir.

Kare yüze sahip kişiler kendi yüzlerine uygun güneş gözlükleri modelleri bulmakta zorluk yaşar. Bu yüz şekline sahip olan kişilerin öncelikli olarak yüzlerindeki kare görüntüsünü ortadan kaldırması gerekir. Bunun için daha yuvarlak hatlara sahip güneş gözlükleri tercih edilmelidir. Çerçevesi yuvarlak olan güneş gözlükleri ile kare yüzler de son derece simetrik bir görüntüye ulaşır. Gözlük sapının uzunluğu ya da kısalığı da kare yüzleri etkiler. Uzun saplı güneş gözlükleri kare yüzler için daha doğru bir seçim olur.

Yuvarlak Yüzler İçin Güneş Gözlüğü

Yuvarlak yüzlere sahip kadın sayısı ülkemizde oldukça fazladır. Bu nedenle de yuvarlak yüze sahip kadınların gözlükleri nasıl olmalıdır sorusu pek çok kişi tarafından merak edilir. Öncelikli olarak güneş gözlüğü seçimi sırasında yuvarlak yüze sahip kişilerin köşeli modelleri tercih etmesi gerekir. Bu noktada pek çok kadın büyük hata içerisine girer. Yuvarlak yüze sahip olan kadınlar kimi zaman gözlüğü de yuvarlak seçer. Bu da rahatsız edici bir görüntünün oluşmasına neden olur. Kenarlı modelleri tercih etmek kadınların yüzlerindeki yuvarlak hattı dengelemeyi sağlar.

Oval Yüzler İçin Güneş Gözlüğü

Oval yüze sahip kişiler güneş gözlüğü bulma konusunda oldukça büyük avantaj içerisinde bulunur. Genellikle oval yüzler için güneş gözlüğü seçmede herhangi bir sınırlamada yoktur. Her türlü model oval yüze sahip kişilere uyum sağlamayı da başarır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu