Güzellik

Bu makyaj hilelerine bayılacaksınız!

Doğru makyaj yapmak bazı püf noktalarına önem vermeyi gerektirir. Bu noktalara dikkat edildiğinde mükemmel bir makyaj ortaya çıkarmak mümkündür.

Makyaj ile ilgili önemli detaylara internet üzerinden ulaşılabilir. Bu makyaj hilelerine bayılacaksınız başlığı altında makyaj ile ilgili pek çok püf noktası yer alır. Bunlardan biri kaşların görünümü ile ilgilidir. Kaşları kurşun kalemle boyamak hem kaşın daha kalın durmasını sağlarken aynı zamanda kaşlara doğal bir görünüm kazandırır. Eğer kaşlar dağınık bir görünüme sahipse bu durumda kaşlara sprey sıkmak daha sabit ve hoş durmasına yardımcı olacaktır.

Ruj sürdükten sonra üzerine ince bir peçete örtüp onun üzerine pudra uygulandığında dudaktaki ruj daha kalıcı hale gelecektir. Bu esnada pudranın bir kısmı peçetenin üzerinden dudağa geçer.

Göz Alıcı Makyaj İçin Öneriler

Makyaj hileleri içerisinde en çok merak edilen konuların başında fondöten gelir. Fondöten sürerken genellikle pek çok kadın yüzündeki şeftali tüylerden şikâyetçidir. Bunların görünümünü azaltmak için fondöteni yukarı doğru değil de aşağı doğru sürmek işe yarayacaktır. Bunun yanı sıra kapatıcı kullanırken onu fondötenden sonra sürmek daha az kapatıcı kullanılmasını sağlar. Eğer daha genç bir görünüme sahip olunmak isteniyorsa bu durumda fondötenden önce prime sürmek etkili olacaktır. Buna ek olarak yüz hatlarına şekil vermek isteniyorsa bu durumda açık renk kapatıcı ve koyu renk fondötenlerden yardım alınabilir.

Göz makyajı yaparken yapılan en önemli hata göz şekline uygun olmayan makyajları denemektir. Öncelikle kirpiklere hacim vermek için bebek pudrası kullanılmalıdır. Gözü daha güzel hale getirmek için gözün iç ve dış kısmına aydınlatıcı sürülebilir. Buna ek olarak daha kıvrımlı kirpiklere sahip olunmak isteniyorsa bu durumda kirpik kıvırıcı kullanmadan önce fön makinesi ile ısıtılmalıdır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu