Güzellik

Mutlaka Kullanmanız Gereken Bitkisel Saç Bakım Yağları

Mutlaka Kullanmanız Gereken Bitkisel Saç Bakım Yağları Nelerdir? Bitkisel saç bakım yağları aslında doğal yağlardır. Bitkisel saç bakım yağı yani doğal yağlar saç üzerinde saçı uzatmadan beslemeye kadar birçok fayda sağlar.

Mutlaka Kullanmanız Gereken Bitkisel Saç Bakım Yağları Nelerdir? Birçok bitkisel saç bakım yağı vardır. Fakat bazıları diğer yağlara göre çok daha etkilidir. Sizlere mutlaka kullanmanız gereken saç bakım yağları önerdik. Gelin bunlara göz atalım.

Badem Yağı

Badem yağı neredeyse birçok kişinin duyduğu bir doğal yağdır. Saçınız için mutlaka kullanmanız gereken bir yağdır. Çünkü badem yağı saçları besler, onarır ve saçların daha güzel görünmesini sağlar. Gücünü kaybeden saça gücünü geri verir. Saç kırıklarını geçirmez fakat onarır. Saçta kırık olan bölgenin daha fazla kırılmasının önüne geçer.

Argan Yağı

Saç bakım yağlarında en çok tercih edilen yağlardan birisi argan yağıdır. Argan yağı birçok şampuanında içinde bulunan bir yağdır. Bu kadar tercih edilmesinin sebebi ise saçları mucizevî bir şekilde beslemesidir. Mat ve cansız saçları onarır, saç kırıklarının daha fazla ayrılmasına engel olur ve yeni saç oluşumunu destekler.

Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağı saçları ciddi anlamda nemlendirir. Kuru ve yıpranmış saçlar ile adeta savaşır ve saçın yeniden yapılandırır. Ayrıca Hindistan cevizi yağı diğer yağlar gibi yıkanmak zorunda değildir. Islak saçınıza uygulayıp daha kolay taranmasını sağlayabilirsiniz. Saçlarınız nemlenip çok daha basit taranacak ve ayrıca bu sırada beslenecektir. Hatta öyle ki saç kremi kullanmak yerine Hindistan cevizi yağını kullanabilirsiniz.

Jojoba Yağı

Jojoba yağı adeta kepek ile savaşır. Saç derisinde köpek oluşmasına sebep olan etmenleri ortadan kaldırır ve saçı besler. Jojoba yağını düzenli bir şekilde kullandığınız zaman kepek oluşumu tamamen ortadan kalkabilir.

Kekik Yağı

Kekik yağı çok bilinmese de hem kepek oluşumunu tamamen keser hem de yeni saç oluşmasını destekler. Fakat kekik yağı oldukça sert bir doğal yağdır. Bu yüzden kekik yağını başka bir yağ ile birlikte karıştırarak uygulayın.

Ardıç Yağı

Ardıç yağı antioksidan görevi görür. Saç derisini besler, kepeğin önüne geçer ve saç derisinde bulunan zararlı maddeleri yok eder. Fakat ardıç yağı da kekik yağı gibi sert bir yağdır. Bu yüzden başka yağlar ile karıştırarak kullanmanız çok daha sağlıklı olur.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu