Güzellik

Saçlara İyi Gelen Doğal Yağlar Hangileridir?

Saçlara İyi Gelen Doğal Yağlar Hangileridir? Saç için bitkisel yağların kullanımı, toksik maddeler barındıran pek çok ürüne başvurmak zorunda kalmadan saçlarınızın bakımını etkili bir şekilde yerine getirmenize izin verir.

Saçlara İyi Gelen Doğal Yağlar Hangileridir? Saç bakımı hem kadınlar hem de erkekler için oldukça önemlidir. Bizde bu yazımızda saçınıza iyi gelecek olan doğal yağları ele aldık. Peki, saçlara iyi gelen doğal yağlar hangileri?

Kuşburnu Yağı

Saçlara iyi gelen doğal yağlar arasında yer alan kuşburnu yağı, yara izi azaltmak için çok uygun, güçlü bir doğal yenileyicidir. Cilt dokusu yenilenmesi ve hücre büyüme gücü veren yağ asitleri açısından zengindir. Ayrıca A vitamini, retinoik asit ve C vitamini içerir. Yağ, kuru ve hasarlı saçları nemlendirmek için mükemmeldir. Saf olarak veya diğer bitkisel yağlarla karıştırılarak kullanılabilir.

Avokado Yağı

Avokado, cildi ve saçı nemlendirmek için ev yapımı tariflerde yaygın olarak kullanılmaktadır. Tohumlarından elde edilen bitkisel yağ, besin açısından oldukça zengindir ve çeşitli amaçlara hizmet edebilir. Kollajen üretimini uyarır ve harika bir nemlendiricidir. Doğal bir saç nemlendiricisidir. Bu nedenle avokado yağı saç beslenmesi için en iyi yağlardan biridir. Ayrıca saç telini güçlendirmeye yardımcı olur, büyümeyi uyarır ve saç dökülmesini azaltır. Bu saç yağı, parlaklık ve yumuşaklık sağlayacağı için kuru ve zayıf telleri nemlendirmek için idealdir.

Hint Yağı

Saçlara iyi gelen doğal yağlar arasında bir diğeri de Hint yağı oluyor. Hint yağı çok uygun bir saç yağıdır. Saç dökülmesinden muzdarip olan herkes ona güvenebilir. Yağ sorununu hafifletir, büyümeyi hızlandırır, saçların daha güçlü ve kalın olmasını sağlar. Aynı zamanda nemlendiricidir ve bu nedenle kuru saçlar ve kırık uçlar için uygundur.

Yağ, yüksek risinoleik asit bileşimi nedeniyle saç büyümesini engelleyebilecek enfeksiyonlarla ve bakteri ve mantarların büyümesiyle savaşır. Kuru kafa derisi ile savaşabilir ve kepeği azaltabilir. Yağı saç derisine parmak uçlarınızla haftada iki kez beş dakika masaj yapın. Büyüme üzerindeki etkilerini anlamak için kullanımın sürekli ve uzun süreli olması gerekir.

Ojon Yağı

Amino asitler, doğal antioksidanlar ve lipidler açısından zengin olan ojon yağı, saçı sağlıklı tutmak için birçok maddeyi bir araya getirir. Saç hücrelerinin iyileşmesini teşvik eder. Saçlara yoğun parlaklık, güç sağlar ve kirlilik, güneş ışınları gibi günlük saldırganlıklardan saçları korur. Kıvırcık saçların hacmini azaltır ve kabarma önleyicidir.

Ojon yağı, saçta bulunan lipitlere benzer bir bileşime sahiptir. Bu nedenle telleri ve kayıp lipitleri yeniden yapılandırabilir, tellere güç ve direnç sağlar ve saç kırılmasını azaltır. Bir kurutucu ve düzleştirici kullanmadan önce termal koruyucu olarak da kullanılabilir. Telleri ağır ve yağlı bırakabileceğinden kullanımı haftada üç defadan fazla olmamalıdır.

 

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu